MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » Siverek’te Bir Doktora Şiddet İş Bırakma Eylemiyle Protesto Edildi
Siverek’te Bir Doktora Şiddet İş Bırakma Eylemiyle Protesto Edildi
Siverek’te Bir Doktora Şiddet İş Bırakma Eylemiyle Protesto Edildi

Siverek ilçesinde görev yapan doktorlar, dün bir hasta tarafından saldırıya uğrayan meslektaşları için bir günlük iş bırakma eylemi ve basın açıklaması yaptı.

Alınan bilgilere göre Siverek Devlet Hastanesinde görev yapan Dâhiliye Uzmanı Münir Kaya bir hasta tarafından saldırıya uğradı.

Meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınamak amacıyla Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlar bir günlüğüne greve giderek, Hastane önünde bir basın açıklaması okudu. Doktorlar adına basın açıklamasını Dr. Ramazan Acıroğlu okudu. Acıroğlu,” Dün sabah saatlerinde Siverek Devlet Hastanemiz de poliklinik hizmeti veren, görevi başında bir dâhiliye uzmanımız saldırıya uğramıştır.

Konu Hekim Sen avukatları tarafından derhal takibe alınmış ve hukuki süreç başlatılmıştır. Yine meslektaşımız ile Şanlıurfa Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm. Dr. Osman Yüksekyayla irtibata geçmiş, hukuki yardım teklif etmiş ve doktorumuzun yanında olduklarını beyan etmiştir. Onlara da duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.

Artık hiç bir hekim ve sağlık çalışanı tek başına değildir, hekimlere ve sağlık çalışanlarına yapılacak her türlü şiddet olayında tepkimizin artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz. Artık hekimler için kimse yoksa da, hekimler için biz hekimler varız.

Sayın Sağlık Bakanlığı; Şiddete karşı, bu şekilde adeta vurdumduymaz davranarak her geçen gün şiddetin artmasına destek olmuş oluyorsunuz. Zira koruyucu önlem önerilerimizi dikkate almıyor, hekimin hak ettiği saygınlık için gerekenleri yapamıyorsunuz.

Şiddete uğrayan her hekim ve sağlık çalışanının ahında bu nedenle payınız oluyor. Yine aldığımız bilgiler dâhilinde saldırganın adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Görevi başında bir kamu görevlisinin ve bir hekimin boğazının sıkılarak şiddete maruz kalmasının sonucu adli kontrol uygulanması, kamu vicdanını yaralamıştır. Hekim Sen Yönetim kurulunun aldığı 46 sayılı sürekli karara göre, hekime karşı yapılacak herhangi bir hakaret/cebir/darp durumunda derhal o kurumda bir sonraki gün iş bırakma eylemi yapılır. Gerekirse iş bırakma eylemine olayın olduğu ilçedeki tüm sağlık kurumları hatta ildeki tüm sağlık kurumları katılabilir. Şimdilik iş bırakma eylemini sadece Siverek Devlet Hastanesin de yapıyoruz ama şiddet olaylarının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmadığını gördüğümüz anda tüm ilde iş bırakma konusunda kararlı olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biz Hekim Sen olarak siz sayın yöneticilerimizi birazcık düşünmeye davet edebilmek adına bugün 12 Nisan salı günü şimdilik sadece Siverek Devlet Hastanesin de iş bırakıyoruz. Özet olarak Acil Polikliniği ve servisler dışında hiç bir yerde hizmet verilmeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” Dedi.

Galeri
📆 12 Nisan 2022 Salı 15:38   ·   💬 0 yorum   👀 178 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFAHABER siverek gazetesi Şuçgad’tan Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek Kızılay Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek hedef gazetesi SİVEREK HABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKHABER VALİ ERİN Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazeteleri Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek belediyesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA GAZETESİ BAŞKAN YILDIZ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! GÜNEYDOĞU GAZETESİ SİVEREK SON DAKİKA Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı FATİH ERBAKAN