MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE İKİ ARKADAŞIN DUYGUSAL BULUŞMASI
SİVEREK’TE İKİ ARKADAŞIN DUYGUSAL BULUŞMASI
SİVEREK’TE İKİ ARKADAŞIN DUYGUSAL BULUŞMASI

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde 2 down sendromlu arkadaş uzun bir aradan sonra bir araya geldi. 2 arkadaşın buluşmasında duygulu anlar yaşandı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde bir işletme sahibi, 18 yaşına giren down sendromlu Ferat Demir’in doğum gününü kutladı. Kutlamaya Ferat Demir’in uzun zamandır görüşemediği arkadaşını da getirten işletme sahibi, 2 arkadaşı buluşturdu.

Karşı karşıya gelen down sendromlu arkadaşlar, birbirine sarılarak hasret giderirken, o anda duygulu anlar yaşandı. Dakikalarca birbirine sarılan, birbirlerinin yanaklarından öpen arkadaşlar, daha sonra kestikleri pastayı çatalla birbirlerinin ağzına koydu.

Duyarlılığı nedeniyle işletme sahibine teşekkür eden Bir Damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek, ”Bugün 21 Mart münasebetiyle özel gereksinimli çocuklar için birçok anlam ifade ediyor. 21 Mart Down Sendromlular için farkındalık ve bilgilendirme haftasıdır. Aynı zamanda bu gün down sendromlu bir kardeşimizin doğum günüdür. Bizde hem doğum günü ve hem de önemli olan bu hafta nedeniyle bir araya geldik. Emeği geçen işletmenin çalışanlarına sahibine güzel bir sürprizi hazırladıkları için teşekkür ediyoruz. Burada gayet tebessümlü yüzleri de gördük gözlerinde gördük o pırıltıyı, o güzel anı yaşadık ve çok duygulandık. Bu çocuklarımız, evlatlarımız eksik değiller. Onların bir artısı bizden fazladır, onun için bu gibi çalışmaları, çocuklarımızın hayatta uyum sağlamaları, temel eğitim hakları kavramından daha ileri bir seviyede toplumda iç içe barışık bir şekilde yaşamayı sağlamaları için, yaşam şartlarını sürdürmeli açısından çok önemli buluyoruz” dedi

Galeri
📆 21 Mart 2022 Pazartesi 14:49   ·   💬 0 yorum   👀 484 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR