MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE KOŞUYOLU GÖNÜLLÜLERİNE PLAKET VERİLDİ
SİVEREK’TE KOŞUYOLU GÖNÜLLÜLERİNE PLAKET VERİLDİ
SİVEREK’TE KOŞUYOLU GÖNÜLLÜLERİNE PLAKET VERİLDİ

İstanbul Kadıköy Belediyesince desteklenen yardım gönüllülerine Siverek ilçesine yapılan eğitim yardımları dolayısıyla plaket verildi.

Kadıköy Belediyesince desteklenen Koşuyolu Gönüllüleri, Siverek ilçesinde yaşayan çok sayıda öğrenciye eğitim yardımlarını sürdürüyor.

Kentteki öğrencilerin yanı sıra İstanbul’da eğitim gören Siverekli üniversite öğrencilere de verdikleri burslarla öne çıkan gönüllüler, ziyaret kapsamında ilçeye geldi.

Bir süre önce yapımı tamamlanan ve eğitime açılan Türkan Koyuncu Anaokulunu ziyaret eden gönüllüler, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Burada düzenlenen törenle gönüllülere plaketleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ve şube müdürlerince verildi.

Gönüllülere eğitim yardımları nedeniyle teşekkür eden emekli öğretmen Faik Türkgezer, “Eğitim bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Bu noktada verdikleri desteklerle bizleri ihya ettiler. Bugün de İstanbul’dan çıkıp buraya kadar geldiler.

Bu arada şu anda içinde bulunduğumuz anaokulunun da iki sınıfını tasarladılar. Yerelde de biz kendileriyle iş birliği yaptık. Gönüllülerin gönüllüsü olduk. Gerek İstanbul’da gerek diğer noktalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Siverek’te olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Koşuyolu Gönüllüleri Başkanı Mine Özkul,

“Biz Siverek ile Arzu Kılıç hanımefendinin vasıtasıyla iletişim kurduk ama Türkan Koyuncu için Faik Bey ile görüştüğümüzde ‘siz varsanız tamamdır’ dedim. Sizin söyleminiz bizim için emirdir diyerek giriştik.

Hem duayen bir eğitimci hem gönlü hem yüreği güzel bir insan. Bize bu imkanları sağladı ki gönüllülerimizden gelenleri kendilerine ulaştırdık. Bizim bölgeye gönderdiğimiz tüm yardımlarda bize yardımcı oldu.

Mardin’den Diyarbakır’a kadar birçok noktada çaba gösterdi. Kısaca bizim bir gönüllümüz olarak bizlerle beraber çalıştı. Kendisine çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Çalışmalar sırasında herkesin yoğun bir tempoyla çalıştığını belirten eğitimci Arzu Kılıç, şu ifadeleri kullandı: “Ortada büyük bir emek var ki inkar edilemez.

Düşünün yardım kolilerinin araçlara taşınmasından gideceği noktaya varmasına, o noktadan bir başka noktaya nakledilmesi ve taşınması bile başlı başına yoğun çaba gerektiriyor. Ciddi bir efor sarf ediyoruz. Mutluyuz ayrıca buradaki ortamı görüp daha mutlu olduk. Köylere gidip o çocukları gördüğümüzde hatta geçmişte yaptığımız çalışmalarda gittiğim köylerde bir tıp ya da hukuk kazanmış bir öğrenciyi görmek bizi daha da mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından Koşuyolu Gönüllüleri Başkanı Mine Özkul, öğretmen Faik Türkgezer’e bölgedeki destekleri için plaket verdi.

Galeri
📆 17 Mart 2022 Perşembe 17:29   ·   💬 0 yorum   👀 211 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazetesi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Siverek Kızılay Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKGAZETELERİ siverek gazeteleri siverek belediyesi SİVEREKHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfa Haber Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret GÜNEYDOĞU GAZETESİ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şuçgad’tan Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFA HABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek hedef gazetesi ŞANLIURFAHABER BAŞKAN YILDIZ BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu VALİ ERİN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu FATİH ERBAKAN Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREK HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREK SON DAKİKA Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi