Siverek’te Mezarlıklar Bayram Ziyaretine Hazır Hale Getiriliyor – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » Siverek’te Mezarlıklar Bayram Ziyaretine Hazır Hale Getiriliyor
Siverek’te Mezarlıklar Bayram Ziyaretine Hazır Hale Getiriliyor
Siverek’te Mezarlıklar Bayram Ziyaretine Hazır Hale Getiriliyor

Şanlıurfa’nın Siverek Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi hazırlıklar kapsamında kentteki mezarlıklarda temizlik, bakım ve budama çalışması yaptı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla bayramda kabir ziyaretine gidecek vatandaşlar için mezarlıkların her noktası titizlikle temizleniyor.

Kentin farklı noktalarında bulunan mezarlık aralarındaki ağaçlarda budama çalışmalarını gerçekleştiren ekipler, kontrolsüz büyüyen otları da temizledi.

Öte yandan kış aylarında ilçede popülasyonu artan sığırcık kuşlarının deforme ettiği ve kirlettiği bölgelerde çalışma yapan ekipler, tazyikli suyla yıkama yaptı.

Mezarlıklarda rutin çalışmaların da devam ettiği aktaran Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Kenan Karahan, “Temizlik anlamında, rutin olarak budamalar, mezarlık araları ve yollardaki toprakların temizlenmesi gerçekleştirildi. Bayram nedeniyle temizlik ve budama çalışmalarımızı arttırdık. Amacımız kabristan başına gelen vatandaşlarımızın ziyaretlerini rahat bir ortamda yapmalarını sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Galeri
📆 29 Nisan 2022 Cuma 14:13   ·   💬 0 yorum   👀 405 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR