Siverek’te Sinema Edebiyat Kulübü Kuruldu – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek’te Sinema Edebiyat Kulübü Kuruldu
Siverek’te Sinema Edebiyat Kulübü Kuruldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup öğretmen tarafından kurulan ‘Sinema Edebiyat Kulübü’ üyeleri film ve kitap analizi yapıyor.
Siverek’te öğretmenlerden oluşan Siverek Sinema Edebiyat Kulübü üyeleri belli aralıklarla toplanıp kendi belirledikleri bir filmin ve bir kitabın analizlerini yapıyorlar.
Her ay bir yazar davet edip bir kitabını okuyarak söyleşi düzenleyen kulüp üyeleri, izledikleri tiyatro oyunlarını analiz ediyor.

Kulüp fikrinin mimarları Ali Rüzgar Ünüs ve Mehmet Ali Güldalı, Siverek’te böyle bir kulüp kurulmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.
Kulüp Koordinatörü Ali Rüzgar Ünüs kulüp hakkında şunları söyledi:
“Bir öğretmenin bilişsel ve duyuşsal beslenme kaynağı kültür, sanat ve edebiyat. Biz de bu besinleri ve enerjiyi arkadaşlarımızla paylaşarak kulübü kurduk. İki aylık kısa bir süreye 6 kitap 5 film, 1 tiyatro ve 1 söyleşi sığdırdık. Kültür, sanat ve edebiyata doyduk mu? Hayır, daha okuyacağımız çok kitap, izleyeceğimiz çok film, tiyatro ve tanışacağımız çok yazar var.”

Siverek’te bu yönde bir kulübe ihtiyaç olduğunu aktaran Ünüs, “Bir insana enerji veren yediğimiz besinlerden daha çok zihnimize verdiğimiz besinlerdir. Biz de bu besinlerin okumak, izlemek, paylaşmak ve analiz etmek olduğunu düşünüyor ve bu besinleri tüketiyoruz. Siverek Sinema Edebiyat Kulübü okuyan, izleyen, yorumlayan ve her bir arkadaşımızın vermiş olduğu sinerji ile bizim için ve Siverek için kültür, sanat ve edebiyat adına sevindirici ve gurur vericidir. Ben ve Yazar öğretmen Mehmet Ali Güldalı hocam bunu geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız.” diye konuştu.

Galeri
📆 27 Ekim 2022 Perşembe 10:54   ·   💬 0 yorum   👀 520 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Mart 2023 SALI (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Mart 2023 Pazartesi (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR