MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE SU SORUNU VE TEMELİNDE YATAN NEDENLER
SİVEREK’TE SU SORUNU VE TEMELİNDE YATAN NEDENLER
SİVEREK’TE SU SORUNU VE TEMELİNDE YATAN NEDENLER

Köylülerin ana gelir kaynağı hayvancılık ve tarımdır.Tarımda girdi fiyatlarının yüksek  olması ve yanlış tarım politikaları sonucu, tarımla uğraşan  köylülerin tarlalarını ekemez hale gelmesine, ayrıca hayvancılıkla uğraşanların da  hayvan yemlerinin aşırı yüksek fiyatlı olması, süt ve peynir satışı için  pazar imkanı bulamamalarını beraberinde getirmektedir.

Öte yandan meraların daralmasıyla

şehre göç zorunlu hale gelmiş. Bunun yanında

şehirdeki sağlık, eğitim, ulaşım, güvenlik imkanlarının ve sosyal yaşantının daha çekici olması sebebiyle, şehirde hamallık yapma pahasına göç yapılmaktadır. Bunun sonucu şehirde çarpık yapılaşma meydana gelmiş, bu da beraberinde su sorununun ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Daha önceki belediye başkanları kalıcı bir çözüm bulmadıkları için

Karacadağ’dan getirilen su ile her yıl ihtiyaç doğrultusunda sondajlarla su kuyularını  ilave ederek su sorunu kısmen de olsa halletmeye çalışıyorlardı.

Başkan AYŞE ÇAKMAK 2021’de verdiği bir beyanda yıl sonunda ya da en geç 2022’nin başında arıtma tesisinden bahsederken “şebekelerimize arıtılmış temiz suyumuzu vereceğiz. Hayırlı ve güzel bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Ama hala o proje gerçekleşmedi ve

ne yazık ki bu yaz da su sıkıntısı olacak gibi görünüyor.

Su, hayati bir meseledir.

İhmal edilemez.

Ya bir an önce su arıtma tesisi aktif hale getirilmeli, ya da yaz aylarının da gelmesiyle hangi mahallelerde kaç su kuyusu vurulacaksa şimdiden tespit edilip bir an önce su kuyuları ilave edilmelidir.

Millet isyan etmeden

vatandaşların mağdur olmaması yönünde önlemler alınmalıdır.

Başkandan öncelikli ricamız

bir an önce Fırat Nehri Su Projesini bitirmesi ve

şehrimize temiz içme suyu vermesi için gerekli adımları atmasıdır.

 

📆 25 Nisan 2022 Pazartesi 15:12   ·   💬 0 yorum   👀 309 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA GAZETESİ GÜNEYDOĞU GAZETESİ siverek gazetesi Siverek Kızılay Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek hedef gazetesi siverek gazeteleri AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFAHABER SİVEREK SON DAKİKA BAŞKAN YILDIZ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Urfa Haber SİVEREK HABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREKGAZETELERİ FATİH ERBAKAN Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek belediyesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor VALİ ERİN Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKHABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şuçgad’tan Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış