MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » SİVEREK’TE TARIM GÖÇÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA
SİVEREK’TE TARIM GÖÇÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA
SİVEREK’TE TARIM GÖÇÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

Hakkâri Vali Yardımcılığından Siverek Kaymakamlığına atanan Aziz Gölbaşı, tarım göçü nedeniyle okullarında devamsızlık yapan öğrenciler için özel çalışma başlattı.

Siverek Kaymakamlığı görevine başlar başlamaz, kaymakamlık binası önünde bulunan beton bariyerleri kaldırarak ilçede yaşayan vatandaşların taktirini toplayan Aziz Gölbaşı, mevsimlik tarım işçiliği nedeniyle, okullarında devamsızlık yaşayan öğrenciler için çalışma başlattı.

İlçede bulunan okullarda incelemeler yapan Kaymakam Gölbaşı, okul müdürlerinden özelikle tarım göçü nedeniyle aileleriyle birlikte çalışmaya giden ve devamsızlık yaşayan öğrenciler hakkında bilgi aldı. Gölbaşı tarım işçisi çocukların okullara dönüşünün hızlandırılması ve bu konuda gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Eğitim ve çocuklarımızın geleceğinin inşası konusunda kaybedecek bir dakikamız bile yok.’

İlçe kaymakamı Aziz Gölbaşı,’ pandemi sürecinde okullarımızdan uzak kalan çocuklarımızın büyük kısmının okula heyecanla geldiklerini yerinde gözlemlediğini, ancak mevsimlik tarım göçünde bulunan ailelerimizin çocuklarının bu heyecandan geri kaldığını tespit ettiklerini belirterek ‘’  Eğitim konusunda ve çocuklarımızın geleceğinin inşası konusunda kaybedecek bir dakikamız bile yok. Ülkemizin geleceğe dair inşası için tüm ülkedeki çocuklar ve gençlerin önemli olduğunun farkındayız. Bu bağlamda okula gelmeyen her çocuğunda bu inşaa sırasında bize dezavantaj oluşturacaktır. Okullarımızın devamsız öğrenciler ile ilgili olarak özel çalışmalar başlatmalarını İlçe Milli eğitim Müdürümüze söyledim ‘’ dedi.

Gölbaş, ‘Bu çocukların okula dönüşlerini hızlandırmak için veliler ile birebir görüşmelerin okullardaki idareci ve öğretmenler kanalı ile başlatılacağını belirterek ‘’ Siverek’imiz gibi 80.000 öğrencisi olan bir ilçenin  tüm çocuklarının sorumluluğu omuzlarımızda olduğu bilinciyle her türlü desteği vererek çocuklarımızın yuvalarına okullarına biran önce kavuşması için her şeyi yapacağız ‘’ diye belirtti.

📆 07 Ekim 2021 Perşembe 11:24   ·   💬 0 yorum   👀 174 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ  22 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek belediyesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek hedef gazetesi SİVEREK SON DAKİKA Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKGAZETELERİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazeteleri SİVEREKHABER gazete siverek BAŞKAN YILDIZ siverek gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şuçgad’tan SİVEREK HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfa Haber Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! FATİH ERBAKAN Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazete Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi