MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, Siverek » SİVİL-DER YÖNETİM KURULUNDAN SİVEREK BİLİM VE SANAT MERKEZİNE ZİYARET
SİVİL-DER YÖNETİM KURULUNDAN SİVEREK BİLİM VE SANAT MERKEZİNE ZİYARET
SİVİL-DER YÖNETİM KURULUNDAN  SİVEREK BİLİM VE SANAT MERKEZİNE ZİYARET

Sivil Der yönetim kurulu üyeleri Onursal Başkanı Koçali Aymaz ve Başkan Ayhan Ekinci ile beraber Kentte Bilim ve Eğitim faaliyetlerinde bulunan Siverek  bilim ve sanat merkezini ziyaret etti.

Siverek İlçesinde 130 IQ  ve Üstü zeki öğrencilere eğitim veren Siverek Bilim ve Sanat Merkezi  öğrencileri Siverek’i  ülke bazında almış olduğu başarılı derecelerle ödüllendirilerek adından söz ettiriyor.

SİVEREK BİLİM VE SANAT MERKEZİ FAALİYETİ

Siverek Bilim ve Sanat Merkezi merkeze 10 km uzaklıkta olup Şanlıurfa Anayolu üzerinde bulunmaktadır. Siverek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait bir binayı ortak kullanarak eğitim öğretim yapmaktadır. Öğrenciler Milli Eğitim bakanlığının okullarında eğitim gören üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü devlete bağlı parasız bir özel eğitim kurumudur. Geleceğin parlak öğrencilerinin kendi bireysel yeteneklerine göre bireyselleştirilmiş eğitim aldıkları hafta içi beş gün ve cumartesi olmak üzere toplam altı gün eğitim veren bir kurumdur.

Öğrencilerin farklı okullardan farklı zaman dilimlerinde (08:00 – 20:00) saatleri arasında eğitim görmektedirler. Kurum 2019 yılında kurulmasına rağmen çok kısa sürede zengin atölye çeşitliliği ve başarıları ile adından söz ettirmiştir.

SİVEREK BİLİM VE SANAT MERKEZİ  BAŞARILARI

Kurum Teknofest Akıllı Ulaşım Kategorisinde Türkiye 4. Sü olmuştur. Teknofest İHA özgür kanatlar kategorisinden Türkiye 30. Olmuştur. Türkiye zeka vakfı düzenlediği yarışmada bölge finallerine katılmıştır. Tübitak ortaokullar arası proje yarışmasında bölge 1. liği elde etmiştir.

E-Twinning de Kurum Avrupa Kalite etiketi ve Uluslar arası kalite etiketleri almıştır.

SİVİL DER YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN  ve STK TEMSİLCİLERİNİN TALEPLERİ 

SİVİLDER Yönetim kurulu üyeleri ile Onursal başkanı Koçali Aymaz ve Başkan Ayhan Ekinci Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhammet Hanifi Ay, Maddeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı İnan, Marangozlar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mecit Yakar ve yönetim kurulu üyelerinin Bilim ve Sanat Merkezinde tespit ettikleri eksikleri giderilme noktasında ilgili yerlere gerekeni yapacaklarını belirten  STK Temsilcileri ,Kurumun ağırlıklı öğrenci yaş aralığı  8-14 yaş grubundan oluşmaktadır. Bu kadar başarı ve özveri ile yürütülen bir kurumda internet altyapısının olmaması kampüse giren bir toplu taşıma aracının olmaması, doğal gaz altyapısı ve belediye şebeke suyu gibi altyapısın olmaması gibi temel ihtiyaçlarının bulunmaması ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını rahatsız etmiştir. Velilerle yapılan görüşmeler neticesinde öğrencilerin çoğunun ulaşımda zorluk çektiğini ve buna bağlı olarak devamsızlık problemlerinin yaşanabileceği öngörülmüştür. Yarınların güvencesi olan bu öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almaları büyük önem arz etmektedir. Kuruma herhangi bir toplu ulaşım aracı yoktur. Kurumun bulunduğu mevkide türk telekoma ait bir altyapı hizmeti bulunmamaktadır. Ortak bina olarak kullandığı binada lise öğrencileri ile ortak bir bahçede olmaları ciddi problemlere yol açmaktadır. Acil bir şekilde eksiklerin giderilmesi yönünde SİVİL-DDER Yönetimi olarak üzerimizde düşeni yapacaklarını sözünü veriyoruz dedi.

Siverek Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Sertaç İlhan SİVİLDER Yönetim kurulu üyeleri ile Onursal başkanı Koçali Aymaz ve Başkan Ayhan Ekinci Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhammet Hanifi Ay, Maddeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı İnan, Marangozlar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mecit Yakar ve yönetim kurulu üyelerinin okulumuza Ziyaretlerinden  dolayı memnuniyetlerini ifade ederek tüm STK Temsilcilerine ayrı ayrı teşekkürlerini ilettiler.

 

Galeri
📆 12 Ocak 2022 Çarşamba 15:36   ·   💬 0 yorum   👀 306 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 21 OCAK 2022 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREK HABER SİVEREKHABER ŞANLIURFA GAZETESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şuçgad’tan siverek SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Urfa Haber Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri siverek gazete siverek belediyesi siverek hedef gazetesi GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış gazete siverek Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA HABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN YILDIZ SİVEREK SON DAKİKA Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu FATİH ERBAKAN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFAHABER