MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » TAKORAN VADİSİ, YEŞİLKÖY PROJESİ İLE ŞANLIURFA TURİZMİNİ CANLANDIRACAK
TAKORAN VADİSİ, YEŞİLKÖY PROJESİ İLE ŞANLIURFA TURİZMİNİ CANLANDIRACAK
TAKORAN VADİSİ, YEŞİLKÖY PROJESİ İLE ŞANLIURFA TURİZMİNİ CANLANDIRACAK

– Şanlıurfa’nın Siverek Belediyesince Takoran Vadisi için hayata geçirilecek “Yeşilköy Projesi” ile bölgede turizmin canlandırılması hedefleniyor.

Şanlıurfa’nın Siverek Belediyesince Takoran Vadisi için hayata geçirilecek “Yeşilköy Projesi” ile bölgede turizmin canlandırılması hedefleniyor. ( Siverek Belediyesi – Anadolu Ajansı )

Zengin bitki örtüsünün yanı sıra kanyonu, şelalesi, kaya mezarları ve eşsiz görüntüsüyle bölge halkının “saklı cennet”i olan vadiye ilginin arttırılması amacıyla Yeşilköy Projesi hazırlandı.

Üç etaptan oluşan projede, kafeler, piknik ve kamp alanları, organik ürünleri yer alacağı köy pazarı bulunurken zipline etabında ise seyir tepeleri, gastronomi bölümü ve kapari bitkisi yetiştiriciliği yer alıyor.

Baki Mahallesi’ndeki evlerin onarımı ve arıtma tesisi çalışmalarını da içeren projenin son etabında ise bölgenin ağaçlandırılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, geniş ve kapsamlı olan projenin vadi boyunca uygulanacağını söyledi.

Bir süre önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Takoran Vadisi hakkında bilgilendirdiğini belirten Çakmak, “Kısmet olursa önümüzdeki dönemlerde Takoran Vadisi’ni ziyaret etmeyi düşünüyor. Takoran Vadisi kültür ve doğa turizmi açısından önemli bir konuma sahip bir bölgedir. Bakanımızdan özellikle Go Turkey video tanıtım rehberine eklenmesi konusunda ricamız oldu ve bu talebimiz kabul gördü.” dedi.

Takoran Vadisi’nin Türkiye turizminin tanıtım videosunda yer alacağını dile getiren Çakmak, şunları kaydetti:

“Tanıtım noktasında hem Takoran Vadisi hem de bölge insanımız bunu hak ediyor. İnşallah doğa ve kültür turizminde ivme kazanacağımızı ve kazandıracağımızı düşünüyorum. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen değerli Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve milletvekilimiz Kasım Gülpınar’a teşekkür ediyorum.”

Galeri
📆 01 Ocak 2022 Cumartesi 11:56   ·   💬 0 yorum   👀 127 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 21 OCAK 2022 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek ŞANLIURFA HABER GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN YILDIZ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu gazete siverek FATİH ERBAKAN siverek belediyesi SİVEREKGAZETELERİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Urfa Haber siverek hedef gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazetesi siverek gazeteleri Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREK SON DAKİKA Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFAHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazete AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şuçgad’tan Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi