MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Şanlıurfa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) arasında ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Şanlıurfa ve ilçelerinde gönül köprüsü kuruldu.

‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş’un Bayram Tebrik kartları çocuklara ulaştırıldı.
Avrupa’da 26 ülke 36 Bölge ve 376 şubeyle beraber ‘Gönül Köprüsü’ projesi başlattıklarını söyleyen UID Genel Merkez MKYK Üyesi Proje Koordinatörü Adem Taflan şunları kaydetti. “Avrupa’nın en güçlü Sivil toplum kuruluşlarından biri olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) teşkilatımız Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Kardeşlik projemiz kapsamında 33 Bölgemizi 33 İlimizle kardeş yaptık. Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz, ilerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız. Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum.” Dedi.

 

Avrupa’da yaşayan Türklerin bulundukları ülkelerde siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile Gönül Köprüsü Programı kapsamında kardeş şehirler belirlediklerini söyleyen Şanlıurfa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcisi Ömer Yeşilkaya şunları kaydetti. ”Gönül Köprüsü Programı kapsamında Şanlıurfa olarak kardeş şehrimiz Hessen bölgesi oldu. Bayram öncesinde bizler de Şanlıurfa’da tüm ilçelerinde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını ileterek gençlerimizin bayramlarını tebrik ettik, hedefimiz Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmaktır. Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde gençlerin kapılarına kadar giderek genel başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı’nın son gününe kadar devam edecek.” dedi.
Hessen Bölge Başkanı Erkan ARSLAN ise yaptığı açıklamada: “Bizler Türkiye’den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketimize fayda sağlamak istiyoruz. UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek. Hessen bölgesi ve Şanlıurfa ilimiz arasında kurduğumuz gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz Şanlıurfa’da yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız. Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile aynı zamanda Mardin’deki kardeşlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız. Şanlıurfa’da ki kardeşlerimiz bilsinler ki Hessende onları düşünen Avrupalı kardeşleri var.” Dedi.

 

Galeri
📆 17 Mayıs 2021 Pazartesi 13:11   ·   💬 0 yorum   👀 348 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış BAŞKAN YILDIZ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şuçgad’tan SİVEREK SON DAKİKA AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK gazete siverek siverek belediyesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKHABER ŞANLIURFAHABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFA HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı FATİH ERBAKAN Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREK HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfa Haber Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI siverek hedef gazetesi siverek Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazete Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREKGAZETELERİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti