MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Şanlıurfa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) arasında ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Şanlıurfa ve ilçelerinde gönül köprüsü kuruldu.

‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş’un Bayram Tebrik kartları çocuklara ulaştırıldı.
Avrupa’da 26 ülke 36 Bölge ve 376 şubeyle beraber ‘Gönül Köprüsü’ projesi başlattıklarını söyleyen UID Genel Merkez MKYK Üyesi Proje Koordinatörü Adem Taflan şunları kaydetti. “Avrupa’nın en güçlü Sivil toplum kuruluşlarından biri olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) teşkilatımız Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Kardeşlik projemiz kapsamında 33 Bölgemizi 33 İlimizle kardeş yaptık. Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz, ilerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız. Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum.” Dedi.

 

Avrupa’da yaşayan Türklerin bulundukları ülkelerde siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile Gönül Köprüsü Programı kapsamında kardeş şehirler belirlediklerini söyleyen Şanlıurfa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcisi Ömer Yeşilkaya şunları kaydetti. ”Gönül Köprüsü Programı kapsamında Şanlıurfa olarak kardeş şehrimiz Hessen bölgesi oldu. Bayram öncesinde bizler de Şanlıurfa’da tüm ilçelerinde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını ileterek gençlerimizin bayramlarını tebrik ettik, hedefimiz Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmaktır. Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde gençlerin kapılarına kadar giderek genel başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı’nın son gününe kadar devam edecek.” dedi.
Hessen Bölge Başkanı Erkan ARSLAN ise yaptığı açıklamada: “Bizler Türkiye’den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketimize fayda sağlamak istiyoruz. UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek. Hessen bölgesi ve Şanlıurfa ilimiz arasında kurduğumuz gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz Şanlıurfa’da yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız. Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile aynı zamanda Mardin’deki kardeşlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız. Şanlıurfa’da ki kardeşlerimiz bilsinler ki Hessende onları düşünen Avrupalı kardeşleri var.” Dedi.

 

Galeri
📆 17 Mayıs 2021 Pazartesi 13:11   ·   💬 0 yorum   👀 221 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ


SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

BAŞKAN YILDIZ FATİH ERBAKAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazeteleri Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREK HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Urfa Haber Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek hedef gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şuçgad’tan SİVEREKHABER ŞANLIURFAHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu gazete siverek Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA HABER siverek gazete Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler