MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, Siyaset » TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM
TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM
TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, trafik kazasında hayatını kaybeden mevsimlik tarım işçileri için “Elbet üzüleceğiz, yas da tutalım ama kader deyip geçmeyelim” dedi.

Şanlıurfa’dan Konya’ya giden mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüsün TIR ile çarpışması sonucu 7 işçi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden tarım işçileri, düzenlenen tören ile Şanlıurfa’da toprağa verildi.

“KADER DEYİP GEÇMEYELİM”

Mevsimlik tarım işçilerinin ölümü birçok kesim tarafından tepki ile karşılandı. DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, işçilerin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada “Elbet üzüleceğiz, yas da tutalım ama kader deyip geçmeyelim” yorumunda bulundu. “Eleştirmek çözüm önermemek en kolay iş” diyen Tüysüz, “Politikalar geliştirelim, insan yaşamına değer verelim, bireysel, toplumsal ve kurumsal sorumlulukları da unutmayalım. Denetim görevimizi de yerine getirelim” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“GÖÇÜN NEDENLERİ İRDELENMELİ”

“Göçün nedenleri irdelenmeli. STK’ların saha çalışmaları ile önce rapora sonra 24.03.2010 tarihli 27531 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, “Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi” konulu 2010/6 sayılı Başbakanlık Genelgeye de dikkatleri çekelim. Genelgenin hiç işletilmemesi veya eksik işletilmesi ve uygulanmasının denetlenmemesi idarenin hizmet kusurunu doğurur. Üzülelim yas da tutalım gidenleri geri getiremeyiz ama canla ödenmiş en ağır bedellerin hiç olmazsa bazı şeyleri değiştirmeye de vesile olması lazım. Genelgenin hiç işletilmemesi veya eksik işletilmesi ve uygulanmasının denetlenmemesi idarenin hizmet kusurunu doğurur. Üzülelim yas da tutalım gidenleri geri getiremeyiz ama canla ödenmiş en ağır bedellerin hiç olmazsa bazı şeyleri değiştirmeye de vesile olması lazım.”

📆 27 Haziran 2020 Cumartesi 19:04   ·   💬 0 yorum   👀 1.487 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

gazete siverek AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek ŞANLIURFA HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu SİVEREKGAZETELERİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor BAŞKAN YILDIZ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREK HABER Şuçgad’tan Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK FATİH ERBAKAN siverek hedef gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREKHABER ŞANLIURFAHABER Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazete Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Urfa Haber Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor!