MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » ULUSLARARASI SİVEREK SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK
ULUSLARARASI SİVEREK SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK
ULUSLARARASI SİVEREK SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

Şanlıurfa’nın Siverek Belediyesi, Siverek Kaymakamlığı ve Artuklu Üniversitesi’nce 6-8 Mayıs tarihlerinde toplum, kültür, mekan ve tarih konularını içeren sempozyum düzenlenecek.

 

Geniş kapsamlı yapılması planlanan Uluslararası Siverek Sempozyumu’nda bir yandan bölgenin yakın ekonomik, ontolojik, tarihi ve mekânsal kodlarını çözümlemek öte yandan sosyal bilimler alanında geleceğe yönelik farklı perspektiflerin oluşturulması amaçlanıyor.

 

Düzenlenecek sempozyumun bir diğer amacının ise sosyal bilimler özelinde kuramsal bilgilerin uygulamaya aktarılmasında karşılaşılan sorunlara yaratıcı ve farklı çözüm önerilerinin bulunması ve bu önerilerin yaşama geçirilebilmesi için gerekli iş birliğinin oluşturulması olarak açıklandı.

 

Sempozyuma başvuracak bilim insanlarından keskin bir disiplin sınırlaması olmaksızın tasvir edici, açıklayıcı, anlamlandırıcı, yorumlayıcı ve yönlendirici bildiriler beklendiği belirtildi.

Sempozyumun yurt içinden ve yurt dışından tüm akademisyenlere ve akademik çalışma yapan araştırmacılara açık olduğu bildirilirken katılımın sınırlı sayıda olacağı ifade edildi.

 

Sempozyuma özet gönderim tarihinin 20 Şubat 2022, kabul edilen bildirilerin duyurulma tarihi 1 Mart 2022 olarak ilan edildi. Bildiri tam metninin son gönderim tarihi ise 30 Nisan 2022 olarak duyuruldu.

 

Türkiye’deki farklı üniversitelerden çok sayıda akademisyenin yer aldığı bilim kurulunda yurt dışında da çok sayıda bilim insanının ismi yer alıyor.

 

Sempozyumun Onur Kurulu’nda AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı ve Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak yer alırken Düzenleme Kurulu’nda Dr. Öğretim Üyesi Ekrem Akman, Doç. Dr. Ahmet Kırkan, Siverek Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Karakaş ve Siverek Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü İbrahim Hakseven görev yapacak.

 

Sempozyum ile ilgili tüm bilgilere Siverek Belediyesi tarafından hazırlanan https://www.siverek.bel.tr/siverekkongre/ sayfasında yer verilirken başvurular için bu sayfadan yapılabileceği bildirildi.

📆 23 Kasım 2021 Salı 13:15   ·   💬 0 yorum   👀 152 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazetesi gazete siverek SİVEREKGAZETELERİ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN YILDIZ siverek belediyesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFAHABER Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREKHABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Urfa Haber siverek hedef gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek gazeteleri BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK FATİH ERBAKAN Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREK SON DAKİKA Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREK HABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek ŞANLIURFA HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şuçgad’tan Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazete Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim.