MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Üniversiteli Siverekli Kız ÖÖğrenciler Yılın Ders Yorgunluğunu Düzelmedikleri Geziyle Atlatmaya Çalıştılar
Üniversiteli Siverekli Kız ÖÖğrenciler Yılın Ders Yorgunluğunu Düzelmedikleri Geziyle Atlatmaya Çalıştılar
Üniversiteli Siverekli Kız ÖÖğrenciler Yılın Ders  Yorgunluğunu Düzelmedikleri Geziyle Atlatmaya Çalıştılar

Farklı illerde Üniversite okuyan Siverekli öğrenciler memleketlerinde bir araya gelerek Diyarbakır’ı gezme fırsatı buldu.

Okulların tatil olmasıyla sınav ve derslere kısa bir ara veren öğrenciler, bu kısa arayı iyi bir şekilde değerlendirmek için kendi aralarında düzenledikleri günü birlik gezi turlarına gidiyorlar

Ders ve sınav stresini atmak için Diyarbakır’a giden öğrenciler On gözlü köprü, Sur içi, Hasanpaşa hanı, Ulu cami ve birçok tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Gezinin amacı sadece gezmek değil

Geziyi düzenleyen Türkan Çakar geziyle ilgili şunları kaydetti:  ‘’Bu gezinin amacı sadece gezmek değildi.

Anadolu’nun Tarihi mimarisi, Osmanlı ve Selçuklulardan kalan eserleri görmek adına geziden çok verim aldık. Yeni yerlerin tarihini öğrenmek bizi oldukça etkiledi.

Bu tür gezilere devam etmeyi düşünüyoruz, ne kadar memleketli tanırsak o kadar tarih bilgimizi zenginleştirmiş oluruz.

Geziyi kendi imkânlarımızla düzenledik

Çakar, bu geziyi kendi imkânlarımızla düzenledik KYK’dan aldığımız bursu gezi ve bize faydalı olacak  alanlar  da kullanıyoruz.

Temmuz ve Ağustostayının  yurt ücretini yatırmadığımız için bu tür etkinleri düzenlerken işimiz maddi açıdan kolaylaşıyor.

yaptığımız bu geziden baya bir motivasyon aldık yeni eğitim öğretim yılına daha iyi bir şekilde hazırlamamız ve daha sıkı çalışmamız için bize çok iyi bir etkisi oldu.

Bu tür etkinliklere tüm Siverek gençlerinin de katılmasını istiyoruz. Çakar, beni kırmayıp benimle bu geziye katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

📆 21 Ağustos 2019 Çarşamba 12:32   ·   💬 0 yorum   👀 343 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 17 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi – 16 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN YILDIZ gazete siverek BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA GAZETESİ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazete Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek gazetesi Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVEREK HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFAHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek hedef gazetesi siverek gazeteleri Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret FATİH ERBAKAN SİVEREKHABER Urfa Haber Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ Şuçgad’tan siverek belediyesi