MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Urfa’da bir bilen aranıyor
Urfa’da bir bilen aranıyor
Urfa’da bir bilen aranıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün belediye hizmet binasıyla ilgili açıklamaları kafa karıştırdı. Beyazgül hizmet binası için daha önce ‘kaçak yapı’ sonrasında ise ‘kaçak değil ama yeşil’ alan demişti. Şimdi ise ‘meydan’ ifadesini kullanmaya başladı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün belediye hizmet binasıyla ilgili açıklamaları kafa karıştırmaya devam ediyor.

Beyazgül, hizmet binası için daha önce ‘kaçak yapı’ sonrasında ise ‘kaçak değil ama yeşil’ alan demişti. Şimdi ise ‘meydan’ ifadesini kullanmaya başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasının yeri ile ilgili soru işaretleri giderek artıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, hizmet binasının taşınacağını açıklamasının ardından mevcut hizmet binasıyla ilgili ifadeleri kafa karışıklığına yol açtı.

KAÇAK YAPI, YEŞİL ALAN, MEYDAN…

TOKİ ile yapılan anlaşma sonucu Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının, eski hal pazarının yerine iş merkezi olarak kurulan ve satılamayan binaya taşınacağı açıklanmıştı.

Başkan Beyazgül, mevcut hizmet binasını yıkmak istediklerini, yerine yeşil alan yapmayı düşündüklerini söylemişti. Ancak Beyazgül, makamının da bulunduğu mevcut hizmet binasının yeri ile ilgili sık sık ifade değiştirmeye devam ediyor. Daha önce katıldığı bir televizyon programında mevcut hizmet binasının park alanına yapılan ‘kaçak yapı’ olduğunu ifade etmişti. Aynı programın ilerleyen dakikalarında ‘kaçak değil ama yeşil alan’ diye ifadesini değiştirmişti. Beyazgül, dün akşam katıldığı 3 yerel televizyonun ortak canlı yayınında ise söz konusu alan için ‘meydan’ ifadesini kullandı. Beyazgül’ün ifade değişikliği soru işaretlerine neden oldu.

KILIÇ ‘HİZMET BİNASI’ DEMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesinde daha önce Başkan Vekilliği yapmış olan Avukat Nihat Kılıç, mevcut hizmet binasının ne kaçak yapı ne de yeşil alan olmadığını söylemişti. Kılıç, “Orası 1989’daki İller Bankasının İmar Planından bu yana hizmet binasıdır” demişti.

İMAR PLANI DA ‘BELEDİYE SARAYI’ DİYOR

Öte yandan imar planında da hizmet binasının yeri ‘belediye sarayı’ olarak görünüyor.

 

📆 09 Nisan 2020 Perşembe 14:51   ·   💬 0 yorum   👀 366 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu gazete siverek siverek gazete SİVEREK SON DAKİKA FATİH ERBAKAN Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFAHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI SİVEREK HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREKGAZETELERİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKHABER siverek hedef gazetesi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek gazetesi siverek belediyesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! BAŞKAN YILDIZ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şuçgad’tan siverek gazeteleri Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfa Haber siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi