MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet, Sayılar, SİVEREK SON DAKİKA HABER » UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI
UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI
UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI

AİLLELER MİLLETVEKİLİ MEHMET KASIM GÜLPINAR’A TEŞEKKÜR ETTİ.

SİVİL-DER Onursal başkanı Koçali Aymaz’ın Siverek’te açılması için uzun bir süre uğraşının verdiği Siverek işitme engellilere okulu, Şanlıurfa Milletvekili Avrupa Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın çabaları sonucu okul ilçede ki işitme engelli çocuklar için eğitime ve öğretime başladı.

Bilindiği gibi ilçede işitme engelli çocuklar için bir okul olmadığı için vatandaşlara çocuklarının Eğitimi için Gaziantep ve Diyarbakır’da ki işitme engellilere okuluna göndermek zorunda kalıyorlardı. Bu durum aileler için birçok maddi ve manevi sıkıntılara neden oluyordu.

İlçede faaliyete gösteren Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER ) öncülüğünde işitme engelliler okulu açılsın diye, Onursal Başkan Koçali Aymaz öncülüğünde oturma eylemi dahil birçok eylem yapılıp, Cumhurbaşkanlığına dilekçe ve mektuplar yazılmıştı.

İlçe milli eğitim müdürlüğünden alınan bilgilere göre ilçenin selimpınar mahallesi TOKİ evleri civarında açılan 8 derslikli işitme engelliler okulunun eğitime başlamasından dolayı. Sivil Der Başkanı Ayhan Ekinci Emeği geçenler için sosyal medya hesaplarından bir teşekkür mesajı yayınladı.

Dernek Başkanı Ekinci Yayınladığı mesajında “Öncelikle çok mutluyuz bu gün İlçemizde açılan okul bizler için çok anlamlıdır. Uzun süre dile getirdik gündemde tuttuk bu gün öğrencilerimizin okula geldiğini, standartlara uygun bir okulun açıldığını görmek bizleri çok mutlu etmiştir. Buradan bizim talebimiz için var gücü ile çalışan başta milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar a, Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri genel müdürü Mehmet Nezir Gül e, İl milli eğitim müdürümüze, kaymakamımıza ilçe milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ederiz” dedi.

Kendisinin torununda işitme engelli olduğuna dikkat çeken SİVİL DER onursal Başkanı Koçali Aymaz, okulun eğitim ve öğretime başlamasından dolayı mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti” Okulun onarılarak hizmete açılmasında emeği geçen ve samimiyetle görevini yapan her kese gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca onarımın gerçekleşmesi, okulun açılması için elinden gelen desteği esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’a yürekten teşekkür ve şükranlarını bir borç biliyorum. Sonuç olarak okulun çevre düzenlemesinin yanında eksikliklerinin açılan giderilerek açılışını da Sayın Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar tarafından yapılmasını istiyor ve talep ediyorum” dedi.

Galeri
📆 28 Kasım 2021 Pazar 12:23   ·   💬 0 yorum   👀 230 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFAHABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu gazete siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREK SON DAKİKA siverek gazete Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK FATİH ERBAKAN SİVEREK HABER Şuçgad’tan Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! BAŞKAN YILDIZ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREKHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek belediyesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazeteleri Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI siverek gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA GAZETESİ siverek Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA HABER Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber