MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, ŞANLIURFA HABER » VALİ ERİN HALK VE STK’LARLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
VALİ ERİN HALK VE STK’LARLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
VALİ ERİN HALK VE STK’LARLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Açık Kapı politikasıyla valilik makam kapılarını sürekli açık tutan ve tüm vatandaşların rahatlıkla görüşme imkânı bulduğu Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bugün de makamında onlarca vatandaşı kabul etti.

Sorun ve taleplerini doğrudan valiye aktararak çözüm bulmak isteyen vatandaşları makam odasında kabul eden Vali Erin, ziyaretine gelen çocuklara da sıcak ilgi gösterdi.

Vatandaşların kendisine ilettiği sorunları ilgili birimlere aktararak çözüm bulan Vali Erin, gün içinde üç ayrı sivil toplum kuruluşu heyetini de kabul etti.

Barış Pınarı Bölgesindeki Telabyad ve Resulayn başta olmak üzere Şanlıurfa’da yaşayan Suriye vatandaşlarına destek olmak için faaliyetler yürüten ATAA İnsani Yardım Derneği ile Merhametli Kalpler Derneği heyeti ile bir toplantı yapan Vali Erin, insani yardım faaliyetlerini değerlendirdi.

ATAA İnsani Yardım Derneği Başkanı Mervan Abdullah ve Merhametli Kalpler İnsani Yardım Derneği Başkanı Kasım Nassır öncülüğündeki heyetle yaptığı görüşmede, insani yardım faaliyetlerinde koordinasyonun büyük önem taşıdığını kaydeden Vali Erin, insani yardım kuruluşlarının faaliyetlerini kolaylaştırmaya ve destek olmaya devam edeceklerini söyledi. ATAA İnsani Yardım Derneği’nin beş yıldan bu yana hem Suriyeli hem de Şanlıurfalı insanlara yönelik çok faydalı hizmetler icra ettiklerini hatırlatan Vali Erin, Merhametli Kalpler İnsani Yardım Derneği vasıtasıyla yapılacak hizmetlerin de hayırlı olmasını diledi.

On yılı aşkın süredir Şanlıurfa’da yaşayan ve Barış Pınarı Bölgesinde Türkiye’nin destekleriyle mukim olan Suriyelilerin genel durumu hakkında bilgiler veren Vali Erin, Barış Pınarı Bölgesine geçişlerin Birleşmiş Milletler (BM) tarafından insani yardım kapısı olarak kabul edilmediğinden dolayı, buraya yapılan yardımlarda sivil toplum kuruluşlarının önem arz ettiğini söyledi.

Merhametli Kalpler İnsani Yardım Derneği Başkanı Kasım Nassır, son bir yıl içerisinde Suriye’ye 200 tırdan fazla yardım malzemesi gönderdiklerini ve 10 milyon TL kadar bağış topladıklarını kaydederek, toplanan bağışlarla Suriye’de evsiz olan vatandaşlara konutlar inşa edeceklerini ifade etti.

Vali Erin, Şanlıurfa Tüm Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Derneği Başkanı Ahmet Yalçın ve beraberindeki heyeti de makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Erin, mesleki ve teknik eğitimin önemine değinerek, gayretlerinden dolayı dernek üyesi okul yöneticilerini tebrik edip, başarılar diledi.

Galeri
📆 12 Şubat 2022 Cumartesi 09:59   ·   💬 0 yorum   👀 303 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazeteleri ŞANLIURFA HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREK SON DAKİKA Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek belediyesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu VALİ ERİN ŞANLIURFAHABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREK HABER Şuçgad’tan FATİH ERBAKAN SİVEREKHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek Kızılay Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. GÜNEYDOĞU GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! BAŞKAN YILDIZ siverek gazetesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREKGAZETELERİ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Urfa Haber siverek hedef gazetesi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi