MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » VALİ ERİN, ŞANLIURFALILARI TEBRİK ETTİ
VALİ ERİN, ŞANLIURFALILARI TEBRİK ETTİ
VALİ ERİN, ŞANLIURFALILARI TEBRİK ETTİ

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 10 Nisan Polis Bayramını ve kentin düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.

Mesajına, Şanlıurfalıları selamlayarak başlayan Vali Erin, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175’inci yıl dönümünün kutlandığını hatırlatarak, “Tüm teşkilatımız mensuplarının Polis Haftasını tebrik ediyor, bu vesile ile aziz milletimizin yanında yer alan, büyük bir fedakârlık gösteren tüm emniyet mensuplarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Vali Erin, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Valilik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve kamu kurumlarının organizasyonu ile bir haftaya yayılan etkinliklerle kutlamayı planladıklarını ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında etkinliklerin büyük kısmının iptal edildiğini anımsattı.

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti:

Şanlıurfalılar, ortaya koyduğu mücadele, cesaret ve azimle önce İngilizlerin, sonra Fransızların işgal ettiği şehrini, 12’ler liderliğinde örgütlenerek düşman işgalinden kurtararak her türlü övgüyü ve takdiri hak eden bir millettir.

Kurtuluş etkinliklerimiz, küresel salgın nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ertelendi. İnsanların bir araya gelmesinin engellenmesine yönelik bazı tedbirler alındı. Bu tedbirler kapsamında, bu yıl gerçekleştirmeyi çok arzuladığımız kutlamaları maalesef gerçekleştiremiyoruz. Ancak bunun heyecanını tüm Şanlıurfalı kardeşlerimizin yaşadığının farkındayız. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte, insanların bir araya gelmeyeceği etkinlikler düzenleyeceğiz. Ancak toplu kutlama törenlerini, inşallah önümüzdeki yıllarda yenilerini de eklemek suretiyle gerçekleştireceğiz.

Şanlıurfa’nın işgalden kurtarılması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, bu mücadelenin başarıyla sonuçlanmasının mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Şanlıurfalı kardeşlerime en samimi duygularımla saygılarımı, teşekkürlerimi iletiyorum.

 

📆 13 Nisan 2020 Pazartesi 15:27   ·   💬 0 yorum   👀 281 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFAHABER SİVEREK HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şuçgad’tan ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek gazete siverek Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfa Haber Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazeteleri Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREKGAZETELERİ GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI SİVEREK SON DAKİKA Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREKHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA HABER siverek hedef gazetesi siverek belediyesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi gazete siverek Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN YILDIZ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler FATİH ERBAKAN Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’