Vatandaşların talebi” Siverek peynirini ilçe dışına satılmasına kota konulsun” – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » Vatandaşların talebi” Siverek peynirini ilçe dışına satılmasına kota konulsun”
Vatandaşların talebi” Siverek peynirini ilçe dışına satılmasına kota konulsun”
Vatandaşların talebi” Siverek peynirini ilçe dışına satılmasına kota konulsun”

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden her yıl bahar ayıyla birlikte tonlarca peynir Siverek dışına çıkarılarak çeşitli markalar altında satılıyor.

Siverek’te yaşayan vatandaşlar ilçe dışına çıkarılan peynirin ilçede kalması dışarı çıkarılmamasını talep eden vatandaşlar peynir satışına bir düzenleme getirmesini talep ediyorlar.

 PEYNİR TÜCCARLARDA DERTLİ

İlçenin tek bir peynir satış merkezinin olduğun belirten toptan peynir satıcıları bazı kesimlerin Şanlıurfa ve diğer çevre illerden gelen peynir tüccarlarının peynir pazarı yerine ilçenin muhtelif yerlerinden, Belediyeye komisyon ödemeden kaçak yollarla peyniri topladıklarını belirterek belediye zabıta ekiplerinin bu konuda duyarlı olmasını talep ediyorlar.

Yıllaradır peynir pazarında peynir alım satım işlerini yapan Cuma Karabekir İlçede tek bir Pazar yerinin bulunduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti” Bu konuda bir düzensizlik vardır, pazara girmeden peynirin dışarıya çıkarılmasın yasaklanması gerekiyor. Dışardan gelen onlarca tüccar hiçbir komisyon ödemeden tonlarca peynir dışarı çıkarıyorlar bu alanda ki görevlileri görevlerini yapmaya davet ediyorum. Mevcut peynir pazarının temizliği ve trafik akışanında düzenlenmesini talep ediyorum”  dedi.

VATANDAŞIN TAZE PEYNİRE KOT TALEBİ

Vatandaşlar kota getirilmesini talep ediyor: Siverek’te yaşayan yoksul vatandaşlar peynirin  ilçe dışına çıkarılmasına bir kota uygulanmasıyla, fahiş fiyatların önüne geçileceği  vatandaşın ucuz fiyatta peynir tüketebileceğini” belirtiyorlar

Galeri
📆 05 Nisan 2022 Salı 14:47   ·   💬 0 yorum   👀 381 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR