MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR
VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR
VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde 27 yaşındaki heykeltıraş Muhammed Said Erbaş’ın yaptığı obje ve heykeller görenleri hayran bırakıyor.

 

İlçenin Yeni Mahallesinde heykeltıraş sanati ile geçimini sağlayan Malatya İnönü Üniversitesi  Resim,iş öğretmenliği heykeltıraş mezunu Muhammed Said Erbaş’ın Mermer,Alçı, Ağaç, Metal,Polyester,Beton,Strafor ve Taşlar’dan yaptığı heykeller görenleri şaşırtıyor.

Maddi imkansızlıklardan dolayı atölye açamadığını belirten Erbaş,kendi imkanları ile aldığı malzemelerle sanatını kaldığı baba evinde devam ettirdiğini söyledi

 

Kısa süre zarfında el becerisini çok geliştiren Muhammed Said Erbaş’ın yaptığı heykeller, görenlerin beğenisini kazandı.

 

En büyük hayalinin bir atölye açıp, sanatını daha da geliştirmek olduğunu ifade eden Erbaş, Sanatseverlerden atölye açması için destek istedi.

Viranşehir’in ilk heykeltıraşı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbaş, şu ana kadar yaklaşık 15 eserinin bulunduğunu belirtti.

 

Yapıtğı eserlerin yanı sıra bir o kadar da yağlıboya,karakalem,lavi sulu boya çalışması olduğuna vurgu yapan Erbaş, yaptığı eserlerin sanatseverler tarafından çok beğenildiğini il içi ve dışında çok sayıda sipariş aldığını kaydetti.

Galeri
📆 02 Haziran 2020 Salı 11:09   ·   💬 0 yorum   👀 409 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ


SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazete Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri ŞANLIURFA HABER BAŞKAN YILDIZ gazete siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA GAZETESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFAHABER Şuçgad’tan siverek gazetesi Urfa Haber Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK HABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREKGAZETELERİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREKHABER FATİH ERBAKAN AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek hedef gazetesi Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu