YAŞAMA EL VER!’ SLOGANIYLA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SİVEREK’TE AĞIRLANDI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » YAŞAMA EL VER!’ SLOGANIYLA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SİVEREK’TE AĞIRLANDI
YAŞAMA EL VER!’ SLOGANIYLA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SİVEREK’TE AĞIRLANDI
YAŞAMA EL VER!’ SLOGANIYLA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SİVEREK’TE AĞIRLANDI

Siverek ilçesinde her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Lösemili Çocuklar Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik projeleri destek programı kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı ile Siverek Gençlik Merkezi işbirliğiyle ”Sporla Hayata Değer Kat” projesiyle 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri düzenlendi.

Düzenlenen etkinliklerde palyaçolar tarafından çocuklar eğlendirilirken 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar haftası dolayısıyla Lösemili çocuklarla beraber pasta kesilerek hediyeler verildi.

Şanlıurfa Bir Damla Kan Talesemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek ise, “Bugün Türkiye Gençlik Vakfı ile gençlik merkezi temsilcilerinin düzenledikleri Lösemili Çocuklar Haftası etkinliklerine katıldık, çocuklarımızla eğlenceli bir gün geçirme fırsatı yakaladık emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Lösemi Hastası Ferat Demir, “Lösemili hastaların bir günde olsa eğlenmesi için bizleri davet eden arkadaşlara teşekkür ediyorum, bizleri unutmadılar güzel bir gün geçirdik.” diye konuştu.

Lösemi Hastası Kısmet Dizlek ise, “Bizlere unutulmaz bir gün yaşatan sevincimize ortak olan Türkiye Gençlik Vakfı ile gençlik merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum, bir günde olsa unutulmadığımızı hissettik, toplumun kan bağışı ve kök hücre bağışında duyarlı olmasını bekliyoruz. Bizler birer hastayız sadece sağlıklı insanlarla farkımız bizim kan hastası olmamızdır.” ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 09 Kasım 2021 Salı 14:27   ·   💬 0 yorum   👀 389 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 26 Ocak 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR