MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, SİVEREK HABER » YATIRIMCILAR HİBE VE TEŞVİKLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
YATIRIMCILAR HİBE VE TEŞVİKLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
YATIRIMCILAR HİBE VE TEŞVİKLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yapımı süren Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yatırım yapacak iş insanlarına hibe ve teşvikler konusunda bilgi verildi.

Siverek Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nca (TKDK) yatırım yapmayı planlayan iş insanlarına destekleme oranları anlatıldı.

 

Yatırımların hangi alanlarda yapılmasının uygun olacağının anlatıldığı toplantı hazırlanan sunumla devam etti.

Kentte TKDK’nın hibelerinden yararlanan çok sayıda projenin olduğunun belirtildiği bilgilendirme toplantısında projelerin aldığı hibe ve teşvik oranları paylaşıldı.

TKDK’nın birçok sektörde hibe desteği bulunduğunu belirten İl Müdürü Sadık Yetim, “Desteklemelerin oranına projeye bağlı olarak değişebiliyor. Özellikle hayvancılık, meyve sebze ürünleri işlenmesi, paketlenmesi, pazarlaması, et, süt besiciliği, kanatlı hayvan besiciliği, yumurta üretimi, kaz yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, kırsal turizm yatırımı, yenilenebilir enerji, makine parkları, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, kesme çiçek, bitkisel üretim, su ürünleri alanında hibe desteği veriyoruz” diye konuştu.

Katılımcılara yatırım yapmak istedikleri alanla ilgili bilgi verilirken desteklerden nasıl yararlanacakları anlatıldı.

Kooperatif kurma çalışmalarının tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Plan ve Proje Müdürlüğünün hazırlayacağı raporun ardından hibe ve teşviklerden yararlanmayı düşündüklerini söyledi.

Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı da bölgeye özgü lezzetleri markalaştırma çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek Takoran Doğal ürünlerinin paketlenme tesisi için çalıştıklarını belirtti.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı, yatırımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı başkanlığından düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Serdar Bucak, TKDK Şanlıurfa İl Müdürü Sadık Yetim, OSB Müdürü Hasan Pirinç ile yatırımcılar katıldı.

Galeri
📆 09 Şubat 2022 Çarşamba 12:39   ·   💬 0 yorum   👀 424 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR