MENÜ ☰
Yeni yılda yeni evine kavuştular
Yeni yılda yeni evine kavuştular

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde harabe bir evde 4 çocuğuyla yaşamını sürdüren Küçükyılmaz ailesine Siverek Belediyesi ile Hayrat İnsani Yardım Derneği İyiliğe Koşanlar ekibiyle işbirliğiyle aileye yeni yılda yeni ev ve evin eşyaları alınarak aile yeni eve yerleştirildi.

İlçenin Camikebir mahallesinde yaşayan İmhan Küçükyılmaz çiftinin zor şartlar altında yaşam sürdüğü bilgisi üzerine Siverek Belediyesi ve Hayrat Vakfı işbirliğiyle harabe ev yıkılarak yerine yenisi yapıldıktan sonra Hayrat İnsanı Yardım tarafından evin iç teşrifatı da alınarak gönüllü gençlerle düzenlenip aileye yeni yılda yeni evinde karşılamaları için sürpriz yapıldı.

İç teşrifatın öncülüğünü yapan Konya Hayrat İnsani Yardım Derneği İyiliğe koşanlar ile Siverek Hayrat Yardım ekipleri ailenin yeni yılda yeni evde geçirmesi için malzemeleri evin içine taşıyarak düzenledi, malzemeleri odalara taşıyan ekipler oturma odası, çocuk odalarını kurarak çocuklara ve aileye sürpriz gerçekleştirdi.

Evin yapımı ve düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Hayrat Vakfı Siverek Temsilcisi Fatih Eminoğlu şunları kaydetti. ‘’Hayrat Yardım olarak Siverek Belediyesi işbirliğiyle harabe bir evde yaşamını sürdüren bir ailenin olduğunu tespit etmemiz üzerine aileye yeni bir ev kiralayarak eski evin yapımına belediyemiz, Hayrat İnsani Yardım Genel Başkan Yardımcısı Adnan Haydaroğlu ile İyiliğe koşanlar ekibinin destekleriyle evimizi tamamladık, evin tamamlanmasıyla Konya Hayrat İnsani Yardım Derneği ile Siverek Hayrat Yardım ekiplerince hayırseverlerin destekleriyle temin edilen koltuk, masa, çocuk odaları ve evin iç teşrifatı yeni eve taşınarak düzenlendi. Ailemizin evin düzenlemesinden habersiz bir şekilde tamamlanarak aileyi yeni yılda yeni eve kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz, bu anlamda Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a ve ekibine evin yapımında bizlere destek veren Hayrat İnsanı Yardım Derneği ile İyiliğe Koşanlar ekibine çok teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Yeni evine yerleşen Anne İmhan Küçükyılmaz ise ‘’Evimin böyle olacağını rüyamda görsem inanmazdım, bize eviniz halen tamamlanmadı eksiklikleri tamamlanınca bilgi vereceğiz dediler, ama bugün bizlere sürpriz yaptılar, çok sevindim eşim rahatsızlıklarından dolayı çalışamıyordu, çok kötü bir durumda çocuklarımla yaşam sürüyordum, evimiz harabeydi evimizin yıkılıp yeniden yapılacağını biliyordum ama odaların güzel bir şekilde dizilerek bizlere sürpriz yapılmasından dolayı duygulandım. Beni yeni evime kavuşturan emeği geçen kim varsa Allah hepsinden razı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 06 Ocak 2022 Perşembe 11:08   ·   💬 0 yorum   👀 120 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 21 OCAK 2022 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREK SON DAKİKA Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Urfa Haber GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek belediyesi siverek hedef gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. gazete siverek Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şuçgad’tan Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN YILDIZ siverek gazete Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK HABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazeteleri SİVEREKHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA GAZETESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKGAZETELERİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi FATİH ERBAKAN siverek gazetesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz