Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı

Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Psikolog Mehmet Ali Çulcu, Miraç Kandili’nin gelecek adına umutla dolu yeniden bir uyanışa vesile olmasını diledi.

İlçe Başkanı Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Psikolog Mehmet Ali Çulcu, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik eden Çulcu, miracın “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Hz. Muhammed’in bu gecede, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldiğini anımsatan Çulcu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Beş vakit namaz miraç gecesinde farz kılındı, Allah’a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi ve Miraç gecesinde ‘Amenerrasulü’ diye başlayan Bakara Suresi’nin son iki ayeti indirildi. Miraç hadisesinde aklımıza Mescid-i Aksa, Mescid-i Aksa denildiği zaman aklımıza Kudüs’teki ilk kıblemiz gelir. Bu konuda İslam alemi olarak kalbimizde bir yaradır. Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz ki bu mübarek gece gelecek adına umutla dolu olduğumuz yeniden bir uyanışa vesile olur. İlk kıblemizin yeniden özgürlüğüne kavuştuğunu görmek bizlere nasip olur. Dini duyguların yoğunluk kazanacağı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı bu günün hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Mesajında bugünün kendileri için ayrı bir önemi daha bulunduğuna işaret eden Çulcu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatını hatırlattı. Çulcu, şunları kaydetti:

“Bize Siyonizm’i, kukla ile değil kuklacı ile uğraşmayı, iyilik için mücadele etmeyi, adalet için mücadele etmeyi, herkesin refahı için çalışmayı, vazgeçmemeyi, haksız bir davada zirve olmaktansa, hak davada zerre olmayı tercih etmeyi öğreten ‘baharı başlatan çiçek’ Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatının 11. yılı. Bu vesileyle kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, son nefesimize kadar milli görüş yolunda onun gibi mücadele etmeyi Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Memleketimizin, ülkemizin, milletimizin, ümmetin ve tüm insanlığın refaha kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle Alem-i İslam’ın Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum”.

📆 27 Şubat 2022 Pazar 16:35   ·   💬 0 yorum   👀 581 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 3 Şubat 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR