MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı

Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Psikolog Mehmet Ali Çulcu, Miraç Kandili’nin gelecek adına umutla dolu yeniden bir uyanışa vesile olmasını diledi.

İlçe Başkanı Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Psikolog Mehmet Ali Çulcu, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik eden Çulcu, miracın “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Hz. Muhammed’in bu gecede, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldiğini anımsatan Çulcu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Beş vakit namaz miraç gecesinde farz kılındı, Allah’a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi ve Miraç gecesinde ‘Amenerrasulü’ diye başlayan Bakara Suresi’nin son iki ayeti indirildi. Miraç hadisesinde aklımıza Mescid-i Aksa, Mescid-i Aksa denildiği zaman aklımıza Kudüs’teki ilk kıblemiz gelir. Bu konuda İslam alemi olarak kalbimizde bir yaradır. Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz ki bu mübarek gece gelecek adına umutla dolu olduğumuz yeniden bir uyanışa vesile olur. İlk kıblemizin yeniden özgürlüğüne kavuştuğunu görmek bizlere nasip olur. Dini duyguların yoğunluk kazanacağı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı bu günün hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Mesajında bugünün kendileri için ayrı bir önemi daha bulunduğuna işaret eden Çulcu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatını hatırlattı. Çulcu, şunları kaydetti:

“Bize Siyonizm’i, kukla ile değil kuklacı ile uğraşmayı, iyilik için mücadele etmeyi, adalet için mücadele etmeyi, herkesin refahı için çalışmayı, vazgeçmemeyi, haksız bir davada zirve olmaktansa, hak davada zerre olmayı tercih etmeyi öğreten ‘baharı başlatan çiçek’ Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatının 11. yılı. Bu vesileyle kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, son nefesimize kadar milli görüş yolunda onun gibi mücadele etmeyi Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Memleketimizin, ülkemizin, milletimizin, ümmetin ve tüm insanlığın refaha kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle Alem-i İslam’ın Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum”.

📆 27 Şubat 2022 Pazar 16:35   ·   💬 0 yorum   👀 301 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı VALİ ERİN Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek Kızılay Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK SON DAKİKA Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Urfa Haber siverek belediyesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! FATİH ERBAKAN Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek hedef gazetesi ŞANLIURFAHABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı GÜNEYDOĞU GAZETESİ siverek Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şuçgad’tan siverek gazetesi ŞANLIURFA HABER BAŞKAN YILDIZ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazeteleri Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREKHABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu