MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Yeniden Refah’tan Çanakkale Şehitlerine Saygısızlığa Sert Tepki!
Yeniden Refah’tan Çanakkale Şehitlerine Saygısızlığa Sert Tepki!
Yeniden Refah’tan Çanakkale Şehitlerine Saygısızlığa Sert Tepki!

Yeniden Refah Partisi’nden, özelleştirilen Milli Piyango İdaresi tarafından Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta piyango çekilişi yapılacak olmasına sert tepki geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, “Tarihimizin dönüm noktalarından olan  ve vatan uğuruna yüz binlerce şehit verdiğimiz  18 Mart Çanakkale Zaferi’nin,  piyango biletlerine çekiliş malzemesi yapılması, en başta şehitlerimizin aziz hatıralarına saygısızlıktır. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir.” dedi.

Derhal bu yanlıştan dönülmelidir!

Sakartepe, kamuoyunda büyük tepki çeken skandalla ilgili şunları söyledi:

“Milletimizin ruh köküne nakşolmuş îmân ve vatanseverlik duygusunun en önemli göstergelerinden sadece bir örneği olan Çanakkale Deniz  Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde  adında  ‘Milli’ ifadesi bulunan  Piyango biletlerinin, bu tarihi zafere atıf yapılarak satılacak olması her şeyden önce  aziz şehitlerimizin ruhuna ve milletimize büyük  saygısızlıktır. 7’den 70’e yüz binlerce şehit verdiğimiz zaferin anısını kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Yeniden Refah Partisi olarak, anlam ve önemine binaen zaferin ruhunu zedeleyebilecek bu yanlışlıktan derhal dönülmesi için yetkililere  gerekeni yapma çağrısında bulunuyoruz.”

Milli Piyangodan ‘milli’ ifadesi kaldırılmalıdır

Sakartepe, Milli Piyango’dan ‘milli’ ibaresinin de  kaldırılması gerektiğini vurgulayarak, “Şunu da açıkça ifade etmek gerekir ki hükümetimiz, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere milli hassasiyete kulak vermeli ve kumar olduğu açık olan piyango ve şans oyunlarından ‘milli’ ifadesinin kaldırılması için de gerekeni yapmalıdır.” çağrısında bulundu.

📆 11 Mart 2021 Perşembe 18:12   ·   💬 0 yorum   👀 528 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 24 EYLÜL 2021 -(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ -23 EYLÜL2021 -(www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı gazete siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek siverek belediyesi siverek gazete BAŞKAN YILDIZ siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Urfa Haber Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFAHABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şuçgad’tan ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek hedef gazetesi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK SİVEREK HABER SİVEREKHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazeteleri Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA HABER FATİH ERBAKAN Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA GAZETESİ